راه طلایی برای کودکان بازی می باشد.

  در ۷ سال اول زندگی کودک باید با بازی همراه باشد  و در این سن کودک آزاد است و برای یادگیری با او بازی کنید. ۷ تا ۱۴ سالگی برای آموزش و ادب بهترین زمان است . در این سن کودک آرامش روانی پیدا می کند و برای تربیت مستقیم کودک همه چی آماده(…)

به کودک خود بدون قید و شرط محبت کنید

  والدین باید رفتار دوستانه و محبت آمیز با کودک خود داشته باشند و به طور غیر مستقیم به او توجه کنند. هدف از رفتار غیر مستقیم این است که والدین به طور شرطی کودک خود را دوست نداشته باشند مثلا به او بگویند اگر این کار را انجام بدی دوستت دارم اگر نه دوستت(…)

اهمیت انتخاب اسباب بازی متناسب با روحیه کودکان

زمانی شخصیت کودکان شکل می گیرد که توانایی بازی با اسباب بازی را پیدا می کنند و انتخاب اسباب بازی باید متناسب با شخصیت و سن کودک باید باشد. بازی جهت ابراز وجود داشتن کودک است و برای بیان کردن احساسات ، ارتباط برقرار کردن ، وصف کردن تجربه ها و برملا شدن آرزوها باید(…)

تاثیر آلودگی صوتی بر دستگاه عصبی

 امروزه در دنیای پیرامون سروصدا و محیط شلوغ و آلودگی صوتی بیشتر شده است و اکثر مردم از این امر در امان نیستند. یکی از عوارض بد آلودگی صوتی ایجاد اختلال در خواب است که با این اختلال تاثیر مخرب آن بیشتر می شود. از تاثیر منفی آلودگی صوتی میتوان به حضور بیش از اندازه(…)

فرزند پروری موفق موثر در احترام به کودک

  یکی از اصول و مهارت های مهم فرزند پروری احترام به کودک است که موجب حفظ شدن شخصیت و در رشد اجتماعی و روانی کودک موثر است. شکل ظاهری ، زیبا بودن و مقدار استعداد هر فردی متفاوت و ذاتی است و نباید با به کارگیری لقب نامناسب برای کودک ، کوچک کردن و(…)

انرژی منفی به یاد آوردن خاطرات ناگوار

  افرادی که در گذشته دچار مشکل عاطفی و شکست خورده اند یک احساس تلخ همیشه همراه آنها است و این افراد تلاش می کنند با فراموش کردن خاطرات گذشته را به یاد نیاورند. با یادآوری خاطرات ناگوار گذشته باعث می شود غم و ناراحتی  بر فرد بیشتر شود و از دنیای امروزی لذت نمی(…)

قربانی کردن کودکان در اختلافات خانوادگی

متاسفانه در بعضی از خانواده ها کودکان مورد قربانی قرار می گیرند و بخاطر اینکه قدرت کمتری در دفاع از خود دارند مورد حمله قرار می گیرند و در اختلافات درگیر می شوند. در مواقع اختلاف و دعوا بین خانواده ها و آشنایان نباید کودک را درگیر این مسائل کرد و او را مورد طعمه(…)

در فضولی در زندگی دیگران با شکست روبرو می شوید

علت سرک کشیدن یا همان فضولی کردن بعضی از افراد در زندگی دیگران این است که آنها شرایط خوبی در زندگی خود ندارند و ناراضی هستند ، این گونه افراد به کسانی فکر و توجه می کنند که وضع و شرایط زندگی آنها خوب است و با دخالت کردن و فضولی کردن در کارهای آنها(…)

نکات اثر گذاشتن صحبت بر مخاطب

افراد هنگام صحبت کردن تلاش می کنند تا بر مخاطب موثر باشند. در این موارد باید فکر کنند که در کجا و در چه موقعیتی صحبت کنند و از کلمات استرس دهنده جلوگیری کنند. درک موقعیت خود در مورد سخنی که می خواهید انجام دهید اهمیت دارد اینکه شما را به هدفتان  نزدیک می کند(…)

جذابیت های بصری و افزایش امید به زندگی شهروندان

نقاشی و تابلوهایی که در سطح رفت و آمد مردم نصب می شوند دارای موضوعات مختلفی هستند که باعث شادی و امید پیدا کردن زندگی  در میان مردم می شود. نقاشی هایی که در شهر نصب هستند باعث زیبایی شهر می شوند و پیام هایی را به شهروندان انتقال می دهند که باعث یادآور شدن  و(…)

اطلاعات بیشتر