آزمایش استشمام بو و تشخیص زود رس مراحل زوال عقل

با توجه به  مطالعه ای جدید که توسط محققان دانشگاه پنسیلوانیا و دردانشکده پزشکی پرلمن انجام شده است، یک آزمایش ساده استشمام بو ممکن است ابزار تکمیلی موثری برای تشخیص اختلال شناختی خفیف باشد، که اغلب  در عرض چند سال به شکل آلزایمر پیشرفت می کند. این یافته ها به شواهد دیگری که در این(…)

ردیابی اعتماد به نفس در مغز

اعتماد به نفس یک ویژگی لازم و جالب برای موفقیت در شغل، ارتباطات و زندگی به شمار می رود. اما این مفهوم ذهنی و گاهی اوقات به طور مشخصی سوء تفسیر شده است. از خجالت دردناک تا گستاخی شدید، به راستی چه چیز تعیین می کند که ما چگونه در مورد خود فکر و احساس(…)

رشد جسمی کودک ۱تا ۲ ساله

 رشد جسمی کودک شما منتظر تغییرات  زیادی هستید. در اواسط این سن بیشتر بچه ها راه می روند و صحبت کردن را یاد می گیرند. آنها به کودکان نوپا( کسی که تاره راه رفتن را یاد گرفته است) تبدیل می شوند. بیشتر بچه ها هنگام دومین تولدشان دیگرظاهر  بچه گانه ندارند. در گذر از دوسالگی(…)

برای اولین بار مطالعات نشان داده است که گفتار درمانی سیم کشی مغز را تغییر می دهد

برای اولین بار مطالعات نشان داده است که گفتار درمانی سیم کشی مغز را تغییر می دهد

مطالعه جدیدی در دانشگاه کینگ لندن و لندن جنوبی و موسسه NHSبرای اولین بار نشان داده است که درمان شناختی رفتاری (CBT) ارتباطات خاصی را در مغز افراد مبتلا به روان پریشی تقویت می کند، که این ارتباطات با کاهش بلند مدت علائم در ارتباط است و بعد از هشت سال بهبود حاصل می شود.(…)

مسئله تعارض درونی و حل آن

مسئله تعارض درونی و حل آن

در این مقاله مسئله اینکه چرا تعارض درونی مهم ترین مسئله شما به حساب می آید – به همراه سه مرحله برای حل کردن آن را به بحث گذاشته ایم. افراد عصبی توسط تعارض درونی از درون بهم می ریزند…هر فرد عصبی، در جنگ با خودش است… ( کارن هورنای) تعارض درونی یک واژه مبهم(…)

راهنمای جامع بی خوابی: معالجات و درمان ها ۳

راهنمای جامع بی خوابی: معالجات و درمان ها ۳

درمان ها و معالجات بی‌خوابی: خواب آور ها و قرص های خواب وقتی شما شب در تختخواب غلت می زنید و خوابتان نمی برد می تواند موجب رفتن شما به سمت قرص های خواب آور برای آرامش و خوابیدن شود. اما، هیچ گونه قرص خوابی دلیل اصلی بیخوابی شما را درمان نخواهد کرد و حتی(…)

راهنمای جامع بی خوابی: معالجات و درمان ها ۲

در مقاله قبلی این سایت در مورد درمان بی خوابی از راه تغییر عادات و مدیریت استرس اشاره کردیم. در این مقاله در مورد تغییر افکار ناکارآمد و کار روی آرمیدگی بدن صحبت خواهیم کرد. به چالش کشیدن نگرش های منفی در مورد خواب و مشکل بیخوابی تان که با گذشت زمان ایجاد شده است کار(…)

راهنمای جامع بی خوابی: معالجات و درمان ها ۱

راهنمای جامع بی خوابی: معالجات و درمان ها ۱

در مقالات قبلی در مورد علائم و علل بی خوابی صحبت کردیم در این مقاله در مورد درمان ها و معالجات بی خوابی صحبت خواهیم کرد. تغییر دادن عاداتی که خواب را مختل می کنند. اگر مشکلات هیجانی با بیخوابی تان ارتباط دارند پس در وهله اول درمان و رفع آنها اساسی است. اما شما(…)

راهنمای جامع بی خوابی ۱: علائم و علل بی خوابی

راهنمای جامع بی خوابی ۱: علائم و علل بی خوابی

خوابتان نمی برد؟ دلایل، داروها و یا درمان های خاصی برای بیخوابی تان وجود دارد؟ آیا با وجود خستگی بازهم خوابتان نمی برد؟ یا در نیمه شب از خواب می پرید و تا ساعت ها به صورت درازکش بیدار می مانید و با اضطراب به عقربه های ساعت نگاه می کنید؟ بیخوابی یک مشکل رایج(…)

چگونه در مواقعی که برنامه های شغلی تان به خوبی پیش نمی رود، انگیزه خود را حفظ کنید؟

چگونه در مواقعی که برنامه های شغلی تان به خوبی پیش نمی رود، انگیزه خود را حفظ کنید؟

خواه کارآفرین باشید و خواه کارمندی در یک شرکت، وقتی که به اهداف خود نمی رسید و یا برنامه هایتان بر خلاف انتظارتان تغییر پیدا کنند، با انگیزه ماندن سخت می شود. وقتی که موفقیت ها در حال رخ دادن هستند، ادامه دادن مسیر ساده می باشد، ولی وقتی روند پیشرفت کند شود، ادامه دادن(…)

اطلاعات بیشتر